Klub chovatelů NKO

 
 

Klub chovatelů NKO »

 

Akce »  Zkoušky »

 
 

2. ročník Poháru ohařů jižní Moravy

datum zveřejnění: 6.9.2022 zdroj: Jiří Studýnka

 

Boleradice

 

První zářijový víkend pořádala Jihomoravská pobočka Klubu chovatelů německých krátkosrstých ohařů ČR (KCHNKO ČR), druhý ročník POJM. Tato soutěž se skládá z lesních a speciálních vodních prací. V letošním roce se centrem soutěže stal malebný městys jižní Moravy Boleradice. Zahájení zkoušek proběhlo na prostranství před radnicí. V příjemném a krásně upraveném náměstíčku dostalo zahájení slavnostní ráz, ke kterému přispělo i velmi pěkné troubení loveckých fanfár. Po zahájení a rozlosování se všichni účastníci přesunuli k místní rozhledně na Nedánově. Tam v přilehlém lese proběhli lesní disciplíny. Krásný čistý listnatý les bez spodního podrostu, ale velice zrádný především pro velké zazvěření zvláště daňčí zvěří Náročnost této soutěže se projevila i na známkách zkoušených psů i fen, které však odpovídali předvedeným výkonům.

Druhý soutěžní den se konal na rybníce v Horních Bojanovicích. Kde museli vůdci ale hlavně jejich čtyřnozí svěřenci prokázat připravenost při vodních pracích. Bojanovský rybník je doslova předurčen pro zkoušky psů. Dostatečně velká hladina s dobrým přístupem i pro koronu. Rozlehlé husté rákosí, které je podmočené a plné vodního ptactva. Podmínky doslova ideální ale velice náročné.

Po dobrém obědě v místní restauraci na Bařině, následovalo zpracování výsledků a následně nastoupili všichni psi, kteří úspěšně prošli touto dvoudenní náročnou soutěží, na travnatou plochu boleradického náměstíčka. Zde se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků, dekorování vítězů a po posledním zatroubení loveckého signálu trubačem Alešem Ševčíkem, bylo toto kynologické setkání zdárně ukončeno.

Co říci na závěr? Sluší se poděkovat pořadatelům, také panu Ing. Veselému, majiteli firmy Zeči spol.,s.r.o. za poskytnutí revírů, paní provozní restaurace na Bařině za pronájem prostor a občerstvení. A v neposlední řadě starostovi městyse Boleradice, panu Vejvančickému, který nám vyšel ve všem vstříc. Myslivci a kynologové, kteří navštívili díky této soutěži Boleradice poprvé, byli velmi mile překvapeni, jak krásně upravené jsou Boleradice. Na jak vysoké úrovni je zde kulturní vyžití obyvatel, kolik různorodých spolků zde funguje a viděli také, jak hrdí jsou občané na svou domovinu. Byli to pro ně velice krásně a příjemně strávené dva dny a budou mít určitě na co vzpomínat. Ne vše však bylo jen pozitivní a to je potřeba si otevřeně říct. Deset přihlášených psů není příliš lichotivé číslo, to samé platí i o lidech v koroně, v sobotu šest v neděli devět. Pro koho to vlastně děláme? Proč členové klubu nehlásí své psy na klubové akce? Z jakého důvodu se nepřijedou kynologové podívat na zkoušky? Moc otázek ovšem málo odpovědí.

Jiří Studýnka

 

výsledky (516 kB) Vítěz POJM 2022 Bora Rossanera Ic 333 bodů vedoucí Ing. Marek Pajdla (184 kB) Druhé místo Drona Kořenice Ic 332 bodů vedoucí Ing. Pavel Konečný (209 kB) Nejlepší tři (202 kB) Slavnostní vyhlášení výsledků POJM 2022 (150 kB) Vyhlášení výsledků POJM 2022 (152 kB) Daenerys Nord Bohemia Sheram LZ Ic 236 bodů vůdkyně Ing. Andrea Šibalová (277 kB)
Rozhodčí na barvách MVDr. Šlapanský a Bronislav Procinger (234 kB) Skupina na vodní práci (185 kB) Vyhlášení vodní práce (118 kB)
 
 
© 2009-2024 Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů ČR, z.s.
 
Loading