Klub chovatelů NKO

 
 

Klub chovatelů NKO »

 

Klub »  Zprávy, zpravodaje »

 
 

Smuteční oznámení

datum zveřejnění: 15.2.2019

 

Zemřel pan Jiří Pospíšil z Věrovan.

 


V pátek 15. 2. 2019 v ranních hodinách zemřel jeden z nejúspěšnějších cvičitelů a chovatelů nejen německých krátkosrstých ohařů ale i pointerů, člen severomoravské pobočky KCHNKO Praha, pan Jiří Pospíšil z Věrovan.

Pan Pospíšil byl vynikajícím kynologem, který na poli výcviku dosahoval vždy výborných výsledků. Své svěřence předváděl na všech typech zkoušek a soutěží, kde většinou obsazoval ty nejvyšší příčky.
V roce 2006 na Memoriálu Richarda Knolla v Břeclavi zvítězil se psem pointera Franzini Moris. V roce 2009 zvítězil v Přerově na témže memoriálu se psem KO Barbarem z Mešinské hájovny. S tímto svěřencem dokázal zvítězit i na následujícím Memoriálu Karla Podhajského. Třetí vítězství, kterým se zapsal do historie jako jeden z nejúspěšnějších vůdců memoriálu, získal v roce 2017 v Jihlavě s fenkou KO svého chovu Charkou z Černých blat.
Třikrát dokázal stanout na nejvyšším stupni Moravskoslezského poháru a to v roce 2004 s Argem z Třebetické honitby, v následujícím roce 2005 s Franzinim Morisem a hattrick dovršil v roce 2007 s Barbarem z Mešinské hájovny.
Pan Pospíšil byl i výborným chovatelem. Ve svém chovu prokazoval cit i odbornost. V osobě pana Jiřího Pospíšila ztrácí náš klub člověka, jehož celoživotní láskou byl německý krátkosrstý ohař a lovecká kynologie.

S tichou vzpomínkou, čest jeho památce,

Výbor KCHNKO Praha.


Smuteční rozloučení s panem Pospíšilem se koná v pátek 22. 2. 2019 ve 14 hodin v Olomouckém krematoriu.

 

Jiří Pospíšil (79 kB) Jiří Pospíšil (114 kB)
 
 
© 2009-2020 Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů ČR, z.s.
 
Loading